середу, 9 грудня 2009 р.

Декілька думок про ДВК

Ось і підійшла фінальна стадія президентської баталії. Роздрібнені та змордовані постійними сутичками армії Претендентів підтягуються до рівнини Виборів імені 17 січня. Тут вже очікує на них організована та рішуче налаштована армія Виборців. Мільйони очей скептично оглядають жалюгідних супротивників. Проте ніхто не порушує спокою. Битва відбудеться у певний час та за всіма правилами. А наразі 800 – тисячна армія миротворців у шоломах з клеймом «ДВК № XXX/YYY» займає свої стратегічні позиції… Вмішуватись у баталію їй заборонено … Лише спостереження та об`єктивна оцінка… Кому із претендентів на пост Гаранта вдасться вижити?.. Хто буде втоптаний у болото і вже ніколи не зможе підвестись? До розв’язки залишилось 38 днів…

Приблизно так, користуючись мілітарною термінологією, можна описати останній місяць перед виборами Президента. Невидима колосальна робота ведеться у штабах кандидатів та в окружних виборчих комісіях. Ретельно аналізуються, вивчаються та узгоджуються сотні тисяч кандидатур на посади членів ДВК. Вже 21 грудня буде завершено формування 34 тисяч дільничних виборчих комісій на всій території України. На протязі трьох днів вони повинні легалізуватись, шляхом проведення свого першого засідання. В середньому у кожній комісії працюватиме від 12 до 36 чоловік.

Що представляє собою 800 – тисячна армія членів ДВК? Досвід попередніх виборів показує, що приблизно 50% - це люди, які мають певний практичний досвід та знайомі з роботою у виборчій комісії, інші 50% - новобранці. Приблизно половина із досвідчених членів – це «биті вовки», які життя свого без виборів не уявляють.

Дільнична виборча комісія – це колективний орган, який створює умови для проведення виборів, забезпечує проведення цих виборів та здійснює підрахунок голосів на виборчій дільниці. За результатами підрахунку – складає протокол та передає його в окружну виборчу комісію.

Ким є члени ДВК для, зацікавлених у перемозі, суб’єктів виборчого процесу? Для тих, хто любить перемагати чесно – це гаранти всенародного волевиявлення, надійний щит від брудних махінацій, для інших – зброя масової фальсифікації. Але як одні, так і другі на членів ДВК роблять особливу ставку.

Працюючи у комісії, потрібно мати голову на плечах. Золоте правило, яке завжди стане у пригоді – «Дій у межах закону і … не пошкодуєш».

На початках робота члена дільничної комісії не надто важка. Важливо прийняти участь у першому засіданні. До дня Виборів таких засідань може бути декілька. Для новачків такі засідання є доволі корисними і пізнавальними. Настанови голови комісії – безцінними :)

Кожному члену комісії припадає виписати та рознести виборцям дільниці сотню-другу запрошень на вибори. Раз чи два прийдеться почергувати на дільниці. Це практично і вся робота. Варто пам`ятати, що повноваження члена ДВК діють у межах його виборчої дільниці а підпорядковується він безпосередньо голові дільничної виборчої комісії.

Психологічний клімат у комісії та людські взаємини на 80% залежать від голови ДВК. Якщо з головою Вам повезло, то від виборів гарантовано отримаєте задоволення і, не виключено, здобудете нових друзів.

День голосування. Для любителів екстріму це … зоряний час. Адреналіну в крові не менше, ніж під час спуску чорною гірськолижною трасою. Майже добу прийдеться бути на ногах – без сну та відпочинку. А бути треба чемним і ввічливим, коли валишся з ніг, уважним і точним, коли повіки злипаються а половина твого мозку вже бачить кольорові сни. В таких умовах неодмінно проявляються усі риси людського характеру. Як позитивні, так і негативні. Є можливість дізнатись багато цікавого не лише про інших, але і про себе. Така атмосфера надзвичайно зближує людей, формує потужний колективістський дух, який ,згодом, хочеться відчути ще і ще…

…але все минає…закінчуються вибори, змінюються президенти, оновлюється Верховна та місцеві Ради. Забуваються прізвища та імена людей, з якими не раз мав серйозні справи. Лише світлі спогади про виборчі кампанії, учасником яких був, незмінно тримаються у пам’яті.

Світлих Вам вражень від виборів 2010 року!!!

1 коментар: